W wiosce św. Mikołaja…

Uwaga wyruszamy do św. Mikołaja!
grudzień 3, 2019
W wiosce św. Mikołaja…
grudzień 4, 2019

W dniu 3 grudnia dzieci z naszego przedszkola wybrały się do wioski św Mikołaja, która znajduje się w Bałtowie. Mimo, tego ,że droga nie była prosta, podążając śladami elfów minęliśmy bramę, która zaprowadziła nas do chatki św. Mikołaja. Dzieci przeniosły się do świata spełnionych marzeń spotykając uroczą Śnieżynkę, która umiliła czas oczekiwań na naszego ukochanego św. Mikołaja. Gdy nadeszła pora, dzieci wezwały go do siebie i nagle zasiadł na ogromnym tronie, z  którego każdemu dziecku wręczał piękne kolorowe prezenty. Po wyjściu z chatki wybraliśmy się do magicznej zagrody, gdzie poznaliśmy przesympatycznych zwierzęcych pomocników św. Mikołaja, które uwielbiają być głaskane przez dzieci. Odwiedziliśmy również Bajkowy Park Rozrywki, gdzie czekało na nie wiele ciekawych atrakcji min. dzieci uczestniczyły w warsztatach  plastycznych, na których pod opieką Pani Choinki malowały i ozdabiały gipsową figurkę aniołka. Kolejnym punktem wycieczki było obejrzenie świątecznego filmu animacji 5D pt. „ Świat zabawek”, który był pewien efektów specjalnych, po czym pomocnik św. Mikołaja zabrał nas do  prehistorycznego  świata dinozaurów.  Punktem kulminacyjnym zwiedzania było odwiedzenia Lodowej Krainy. Przemierzając tajemnicze korytarze przenieśliśmy się w sam środek słynnej bajki „Kraina Lodu”.   Na kilku ogromnych ekranach zostały przedstawione najciekawsze fragmenty bajki, które mogliśmy przeżywać wspólnie z „żywym Olafem”. Po wspólnej zabawie i tańcach z bałwankiem, udaliśmy się do Elzy, z którą nasze przedszkolaki przeniosły się w świat magii. Wizyta w wiosce Świętego Mikołaja przeniosła wszystkich w magiczną atmosferę, dostarczyła moc atrakcji i zabaw, a po wspólnym posiłku dzieci wyjechały pełne wrażeń i niezapomnianych wspomnień. Pozostanie to na długo w ich pamięci. Galeria