Spotkanie z Policjantem

Spotkanie z Policjantem
Wrzesień 28, 2021
Dzień Przedszkolaka
Wrzesień 28, 2021

Nasze przedszkolaki świętowały” Dzień policjanta”. Z tej okazji zaproszeni zostali fukcjonariusze z brzozowskiej komendy policji. Korzystając z tych chwil, policjanci przekazali dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się na jezdni i w pobliżu niej.

Wizyta prawdziwych funkcjonariuszy u naszych przedszkolaków było prawdziwym przeżyciem. Dla policjantów była to okazja do rozmowy o bezpieczeństwie. Opowiedzieli nam o zawodzie policjanta, jak wygląda ich praca, czym się zajmują i co wchodzi w skład służbowego wyposażenia.

Nie zabrakło również rozmowy o bezpieczeństwie przede wszystkim na przejściu dla pieszych. Policjanci przypomnieli podstawowe zasady ruchu drogowego, oraz uczyli rozpoznawać znaki drogowe. Dużą uwagę zwrócili na zachowania, które mogą być niebezpieczne podczas poruszania się po ulicach i w jaki sposób należy przechodzić przez nie.

Na zakończenie dzieci z grupy 5 i 6 latków mogły zobaczyć z bliska wóz policjanta i wsiąść do niego. Galeria

Szczegółowa relacja na facebooku przedszkola