Pierwszy Dzień Wiosny

Św. Józef
marzec 23, 2022
Rekolekcje wielkopostne
marzec 24, 2022

Maszeruje wiosna
A ptaki wokoło
Lecą i świergocą
Głośno i wesoło
Maszeruje wiosna w ręku
Trzyma kwiat gdy go
W górę wznosi
Zielenieje świat

23 marca nasze przedszkolaki z radością świętowały powitanie Wiosny. Jest to doskonała okazja, aby uzmysłowić dzieciom bogactwo, które niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W Ochronce bł. Edmunda Bojanowskiego przygotowania do powitania wiosny zaczęły się już kilka dni wcześniej – sale i korytarze zaczęły zmieniać wystrój i zazieleniły się. W środę  w przedszkolu królowały odcienie zieleni, zarówno w pomieszczeniach, jak i ubiorze przedszkolaków. Świętowanie rozpoczęło się od przyjazdu Pani Wiosny na kwitnącym tronie ciągnącym przez motor później przyszła pora na zabawy i wesołe tańce. Nasze przedszkolaki wyruszyły także na spacer wraz z Panią Wiosną na czele do pobliskiego parku gdzie radośnie śpiewając oznajmiły mieszkańcom, iż nadeszła nowa pora roku. Galeria