Mikołajki

Dzień Pluszowego Misia
Listopad 18, 2019
Mobilne Planetarium
Listopad 19, 2019

5 GRUDNIA 2019r. CZWARTEK  wyjazd dzieci grupy 4, 5-6 latków do Filharmonii w Rzeszowie  na „MIKOŁAJKI „P. CZAJKOWSKI – „Jezioro Łabędzie” Wyjazd nastąpi z parkingu koło przedszkola o godz. 8.00. Dzieci przyprowadzamy do przedszkola do godz.7.10.Po wspólnym śniadaniu nastąpi wyjazd. Koszt wyjazdu wynosi 30 zł. od dziecka. Wpłat dokonujemy u nauczycieli poszczególnych grup wiekowych. SPEKTAKL Z UDZIAŁEM ORKIESTRY SYMFONICZNEJ FILHARMONII PODKARPACKIEJ pod batutą WOJCIECHA RODKA, w wykonaniu grupy artystycznej ART DANCE

I-II  AKT

Nad brzegiem jeziora książę spotyka dziewczynę-łabędzia i zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. To Odetta zaklęta w łabędzia przez czarnoksiężnika. Jeśli ktoś poprzysięgnie jej prawdziwą miłość, wówczas zgubne czary stracą swoją moc i zarówno ona, jak i towarzyszące jej dziewczęta-łabędzie wrócą na zawsze do ludzkiej postaci. Oczarowany urodą Odetty, książę przysięga jej wieczną miłość.

III  AKT

Trwa bal wydany przez Księcia z okazji jego urodzin. Przybywają zaproszeni goście, a wśród nich księżniczki: węgierska, hiszpańska I neapolitańska. Pojawia się spóźniony Zygfryd. Jest nadal oczarowany spotkaniem z Odettą i księżniczki nie robią na nim większego wrażenia.

Nagle rozlegają się fanfary obwieszczając przybycie nieoczekiwanych gości. To czarnoksiężnik Rotbart z córką Odylią, łudząco podobną do Odetty. Pod wpływem czarów Zygfryd przysięga miłość Odylii, skazując w ten sposób Odettę na wieczne cierpienie. Gdy uświadamia sobie okrutną ironię losu, pełen niezmiennej miłości do Odetty, biegnie nad jezioro.

IV AKT

Nad brzegiem jeziora zjawia się wyczekiwana przez łabędzie królowa Odetta. Informuje swoje przyjaciółki o zdradzie młodzieńca, jednak za chwile pojawia się sam Zygfryd, który tłumaczy incydent. Wyznaje jej miłość i tłumaczy, że to ją widział w postaci Odylii. Ma miejsce pas de deux Odetty i księcia. Rotbart widząc, że nie udało mu się przełamać uczucia młodych, grozi księciu śmiercią. Rozpoczyna się walka w wyniku, której pokonany czarnoksiężnik odchodzi, a potęga miłości zwycięża.

JEZIORO ŁABĘDZIE to baletowa opowieść o dziewczynie zamienionej w łabędzia, w której zakochuje się książę. W czasie spektaklu lektor będzie wprowadzał publiczność w klimat opowieści oraz zachęcał najmłodszą część widowni do aktywnego udziału, jednocześnie profesjonalni artyści z nutą uśmiechu zaprezentują wyjątkową technikę tańca klasycznego, przedstawiając historię najsłynniejszego baletu wszech czasów „Jezioro łabędzie”. Przedstawienie dopełnione będzie scenografią, rekwizytami, kostiumami oraz oryginalną muzyką Piotra Czajkowskiego.

    ART DANCE to grupa zawodowych artystów podchodzących z pasją do swojej pracy. W swoim dorobku mają liczne koncerty na niemal wszystkich scenach w Polsce jak i za granicami kraju. Dzięki profesjonalizmowi i doświadczeniu produkcje zyskały najlepsze uznanie wśród najbardziej wymagających odbiorców.