Dzień Ziemniaka

Dzień Ziemniaka
Wrzesień 28, 2021
Urodzinki
Wrzesień 28, 2021

Galeria

Jak co roku w naszym przedszkolu jesienią odbywa się Dzień Pieczonego Ziemniaka.

Powodem do uhonorowania tego warzywa jest jego kulinarna popularność, możliwość przypomnienia tradycji ludowych odbywających się podczas jesiennych zbiorów ziemniaków, a przede wszystkim wywołanie radości ze wspólnej zabawy oraz udziału w konkurencjach, których bohaterem jest…  ziemniak.

Wspólną zabawę rozpoczęliśmy na przedszkolnym placu zabaw gdzie na dzieci czekał prawdziwy traktor a sceną była prawdziwa przyczepa. Dzieci z ciekawością patrzyły na to jak taczkami został przywieziony ogromy ziemniak Edek, z którym zaczeły się prawdziwe wykopki i wiele innych konkurencji.

Na nasze przedszkolaki czekały dmuchańce, ciepłe frytki, grilowana kiełbaska i wata cukrowa to wszystko po to by poczuły się ważne i szczęsliwe. Na zakończenie dnia główną atrakcja była przejażdzka traktorem w pobliżu przedszkola, która przyniosła wiele uśmiechów i pozytywnych emocji.

Za rok na pewno spotkamy się z Ziemniaczanym Królem.