Dzień pieczonego ziemniaka

U św. Michała Archanioła
Wrzesień 30, 2022
Dzień Anioła Stróża
Październik 1, 2022

Corocznie w naszym przedszkolu jesienią odbywa się Święto Pieczonego Ziemniaka. 28.09.2022 nasze przedszkole obchodziło ten dzieł ponownie Powodem do uhonorowania tego warzywa jest jego kulinarna popularność, możliwość przypomnienia tradycji ludowych odbywających się podczas jesiennych zbiorów ziemniaków, a przede wszystkim wywołanie radości ze wspólnej zabawy oraz udziału w konkurencjach, których bohaterem jest… ziemniak. Dzieci odśpiewały hymn, który jest związany z tym świętem, następnie odbyły sie pokazy taneczne 5 i 6 latkow. Kolejnym etapem były różnorodne zabawy dla dzieci, w których wszyscy aktywnie uczestniczyli. Dodatkowa atrakcją była przejażdżka traktorem po placu przedszkolnym. Radość przedszkolaków była nie do opisania… Na zakończenie wszystkie dzieci wraz z wychowawcami zatańczyły w swoich grupach przy ognisku, gdzie dobiegał czas pieczenia ziemniaczków… Po spróbowaniu pysznych kiełbasek i wyrobów z ziemniaków, każdy przedszkolak z uśmiechem na twarzy zakończył świętowanie.

Galeria